Fizjoterapia

Metoda rehabilitacyjna, która wymaga od terapeuty wyjątkowej precyzji w lokalizowaniu zmian w tkankach, powodujących powstanie dolegliwości bólowych. Jest to terapia bardzo delikatna, siła nacisku na struktury jest indywidualna dla każdego pacjenta- w zależności od siły napięcia danej tkanki. Powoduje to, że metoda jest wysoce skuteczna a terapia daje pożądane efekty już po pierwszym zabiegu.

Obecnie istnieje wiele form terapii tkanek miękkich. Do tego rodzaju rehabilitacji można zaliczyć terapię, która pozwala na ocenę zaburzenia mięśniowopowięziowego pacjenta, a także rozluźnianie mięśniowo- powięziowe.

Jest to metoda, która wymaga od terapeuty wyjątkowej precyzji w lokalizowaniu zmian w tkankach, powodujących powstanie dolegliwości bólowych. Jest to metoda bardzo delikatna, siła nacisku na struktury jest indywidualna dla każdego pacjenta- w zależności od siły napięcia danej tkanki. Powoduje to, że metoda jest wysoce skuteczna a terapia daje pożądane efekty już po pierwszym zabiegu.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich jest terapią oddziałującą na warstwach nieopracowywanych w tradycyjnym masażu klasycznym. Jest terapią dostosowaną indywidualnie do każdego pacjenta, jego jednostki chorobowej a nie jak w masażu klasycznym powtarzających się takich samych sekwencji ruchów u każdego pacjenta.
Podczas masażu głębokiego terapeuta pracuje bardzo powoli, wykorzystując do pracy nie tylko swoje palce, ale także kostki palców, przedramię, pięść czy łokieć.

Stosuje różnego rodzaju techniki, w zależności od potrzeb pacjenta. Terapeuta rozpoczyna swoją pracę ruchami podłużnymi, wzdłuż przebiegu włókien mięśniowych aby przygotować w ten sposób tkankę do terapii. Następnie, w zależności od schorzenia, może stosować techniki stymulujące mięśnie do skracania lub wydłużania, pracować w przedziałach międzymięśniowych, co często jest pomijane przez wielu terapeutów, a co jest bardzo ważne w przypadku, gdy powstają łącznotkankowe zrosty. Terapeuta może także stosować masaż poprzeczny w celu zmniejszenia powstałego napięcia tkankowego. Istnieje wiele technik pozwalających na szybkie i skuteczne rozluźnienie mięśni, dlatego masaż ten cieszy się coraz większą popularnością wśród terapeutów.

Metoda stosowana u osób cierpiących z powodu:

  • przeciążenia układu ruchu,
  • ostrych lub przewlekłych zespołach bólowych kręgosłupa i kończyn,
  • bólów i zawrotów głowy, migrenach,
  • wad postawy,
  • bólów powstałych w wyniku stłuczeń, skręceń, zwichnięć czy złamań.

Adres gabinetu

ul. Szwedzka 7D
54-401 Wrocław

Motus Fizjoterapia - Fizjoterapeuta Marta Świderska (Drozdowska) Wrocław

Nasz gabinet mieści się we Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna na Muchoborze Małym między osiedlem Nowy Dwór a Muchobór Wielki.