Integracja strukturalna: sesja 12

Sesja 12-sta to ostatnia sesja w koncepcji integracji strukturalnej. Jest sesją podsumowującą to, co udało się uzyskać. Podczas tej sesji pacjent upewni się, że wie jak funkcjonuje jego ciało, co robić a czego unikać w jego sytuacji.

Bodyreading

Fizjoterapeuta na ostatniej sesji będzie ponownie analizował ciało pacjenta w czterech płaszczyznach podczas stania i podczas chodu. Będzie zwracał uwagę na zmiany, które się dokonały w ciele pacjenta i zwróci uwagę nad czym będzie pracował podczas tej sesji. Terapeuta zwróci uwagę na ułożenie kręgosłupa, mechanikę wszystkich dużych stawów i oceni jak ciało pracuje w całości. Określi czy jest prawidłowo zintegrowane, nad czym warto jeszcze popracować.

Terapia

Podczas ostatniej sesji fizjoterapeuta wróci do problemów, z którymi początkowo zmagał się pacjent. Zwróci uwagę, czy problem został rozwiązany, wróci do pracy na kręgosłupie. Może poszerzyć terapię o pracę na biodrach, kolanach, stawach skokowych czy barkach i ramionach.

Po przejściu 12-stu sesji integracji strukturalnej pacjent staje się bardziej świadomy swojego ciała. Rozumie jego mechanikę, możliwości i ograniczenia. Podczas całego procesu nauczył się czuć ciało na wielu poziomach. Wie co zrobić kiedy pojawia się ból w ciele, dyskomfort, umie zrozumieć w czym może tkwić problem i jak go naprawić.

Po tej sesji fizjoterapeuta może doradzić co warto robić, by móc eksplorować ciało jeszcze bardziej. Być może będzie to jakaś aktywność ruchowa, zajęcia oddechowe, joga, dalsza praca nad nawykami czy nowy sposób organizacji ciała w wykonywaniu czynności dnia codziennego.

Wróć do artykułu o poprzedniej sesji klikając tutaj

Adres gabinetu

ul. Szwedzka 7D
54-401 Wrocław

Motus Fizjoterapia - Fizjoterapeuta Marta Świderska (Drozdowska) Wrocław

Gabinet mieści się we Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna na Muchoborze Małym między osiedlem Nowy Dwór a Muchobór Wielki.