Kinezyterapia

Metoda rehabilitacji polegająca na wykonywaniu ćwiczeń leczniczych. Ćwiczenia dobrane są indywidualnie do stanu pacjenta rozpoczynając od ćwiczeń biernych, w których ruch za pacjenta wykonuje terapeuta poprzez ćwiczenia aktywnie wykonywane przez pacjenta, ćwiczenia z odciążeniem, ale również gimnastyka ogólnousprawniająca, poprawiająca kondycję, bądź pozwalająca na powrót do pełni sił po zabiegu operacyjnym.

Metoda terapii polegająca na wykonywaniu ćwiczeń leczniczych. Ćwiczenia dobrane są indywidualnie do stanu pacjenta, rozpoczynając od ćwiczeń biernych, w których ruch za pacjenta wykonuje terapeuta poprzez ćwiczenia aktywnie wykonywane przez pacjenta, ćwiczenia z odciążeniem, ale również gimnastyka ogólnousprawniająca, poprawiająca kondycję, bądź pozwalająca na powrót do pełni sił po zabiegu operacyjnym.

Przebieg rehabilitacji

Podczas programowania rehabilitacji pacjenta zapoznajemy się z jego obecnym stanem zdrowia, biorąc pod uwagę dotychczasowe leczenie, a także zapoznając się z jego dokumentacją medyczną.

Wykorzystujemy najnowocześniejszy system podwieszek Redcord System, który umożliwia nam przeprowadzenie ćwiczeń oddziałujących na całe ciało pacjenta lub na poszczególne partie mięśniowe, które chcemy wzmocnić. System linek umożliwia podwieszenie określonej partii ciała (np. kończyny górnej). Pozwala to, na wykonanie ćwiczeń bez pokonywania ciężaru własnej kończyny, co w przypadku bardzo osłabionych mięśni byłoby niemożliwe, np. po długotrwałym unieruchomieniu.

Korzystamy również z poduszek sensomotorycznych, które podnoszą poziom trudności wykonywanych przez pacjenta ćwiczeń, poprawiają koordynację ruchową, równowagę pacjentów po przebytych urazach układu ruchu, umożliwiają wzmacnianie siły mięśni.

Aby urozmaicić rehabilitację ruchową naszym pacjentom, a także zapewnić jak najszybszy powrót do pełnej sprawności używamy do kinezyterapii również elastycznych taśm TheraBand. Pozwalają one wykonywać ćwiczenia oporowe, co sprzyja szybszemu przyrostowi masy mięśniowej, są doskonałe przy korekcji wad postawy, treningu koordynacji, a także przy pracy nad zwiększeniem ruchomości stawów po urazach.

Kinezyterapia stosowana jest między innymi :

  • w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu,
  • w leczeniu otyłości,
  • korekcji wad postawy,
  • po udarach mózgu, zawale serca,
  • w zespołach bólowych kręgosłupa,
  • przed planowanym zabiegiem operacyjnym jak i
  • również po zabiegach operacyjnych,
  • w leczeniu objawów stwardnienia rozsianego,
  • u kobiet w ciąży jako przygotowanie do porodu.

Adres gabinetu

ul. Szwedzka 7D
54-401 Wrocław

Motus Fizjoterapia - Fizjoterapeuta Marta Świderska (Drozdowska) Wrocław

Gabinet mieści się we Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna na Muchoborze Małym między osiedlem Nowy Dwór a Muchobór Wielki.