Sesja ósma to sesja na głowie. Polega na zrównoważeniu głowy i szyi na szczycie ciała. Fizjoterapeuta będzie pracował nad tym, by żuchwa, kark i stawy bark funkcjonowały niezależnie od siebie. Sesja ta integruje głowę z resztą ciała. Praca na głowie i szyi dopełnia poprzednie sesje, które opierały się na taśmie głębokiej.
Bodyreading
Fizjoterapeuta będzie zwracał uwagę na ósmej sesji na położenie szyi względem klatki piersiowej. Istotne będzie również ustawienie głowy na pierwszym kręgu szyjnym. Istotną informacją, którą na tym etapie pacjent powinien podzielić się z fizjoterapeutą (jeżeli jeszcze tego nie zrobił) jest informacja o przebytych zabiegach operacyjnych w obrębie jamy ustnej bądź zatok i nosa. Ważne jest również jeżeli pacjent choruje na przewlekłe i niekontrolowane stany zapalne zatok oraz krwawienia z nosa. Warto także przypomnieć o wcześniejszych problemach z karkiem, zabiegami chirurgicznymi w obrębie głowy, tętniakach, wylewach i problemach neurologicznych, np. padaczce.
Terapia
Podczas tej sesji fizjoterapeuta będzie koncentrował się na pracy na powierzchownych i głębokich mięśniach, okalających szyję. Będzie również pracował nad zrównoważeniem i poprawą pracy stawu skroniowo- żuchwowego. Fizjoterapeuta opracuje mięśnie karku i twarzy. Wszystko po to, by wprowadzić równowagę w tkankach, lokalizujących się dookoła kręgów szyjnych.
Wzorce sugerujące zaburzenia w obrębie szczytowej części taśmy głębokiej przedniej:
- zgięcia, rotacje głowy i szyi,
- przesunięcia i pochylenia żuchwy,
- sztywność w szyi, karku,
- trzaski w żuchwie,
- nawracające bóle głowy, migreny,
- napięcia dookoła oczu i ust.
Wróć do artykułu o sesji siódmej integracji strukturalnej
Umów wizytę u terapeuty integracji strukturalnej ONLINE