Integracja strukturalna: sesja 11

Przed ostatnia sesja integracji strukturalnej to sesja integrująca nie opracowywane wcześniej kończyny górne. W idealnym życiu powinny one swobodnie „zwisać” z klatki piersiowej. W nieidealnym, są spięte i przepracowane, wpływając tym samym na mechanikę szyi i klatki piersiowej. Dlatego właśnie na sesji jedenastej fizjoterapeuta będzie zajmował się uwolnieniem napięć, lokalizujących się w obrębie barków, ramion i przedramion.

Bodyreading

Fizjoterapeuta oceniając ułożenie kończyn górnych pacjenta będzie obserwował pozycje barków, ramion i dłoni. Zwróci także uwagę na ułożenie obojczyków i położenie łopatki na klatki piersiowej. Zwróci uwagę na to jak poruszają się całe ręce podczas chodu pacjenta, jak unoszą się barki podczas wdechu i wydechu.

Terapia

Podczas dziesiątej sesji fizjoterapeuta zrównoważył klatkę piersiową po to, by na tej sesji móc dołożyć integrację barków. Będzie zatem pracował nad tym, by barki nie były przechylone do przodu czy do tyłu, aby obojczyki były swobodne. Przeprowadzając szereg interwencji manualnych fizjoterapeuta poprawi ułożenie łopatki na klatce piersiowej tak, by nie zsuwały się z klatki piersiowej i nie odstawały od niej. Istotne podczas terapii będzie również uwolnienie barków, by poruszały się swobodnie podczas oddechu.

Kończyny górne podczas chodu pozwalają nam nabrać większej prędkości. Dlatego tak ważne jest, by były swobodne i żebyśmy mogli nimi poruszać. Celem, który fizjoterapeuta chce osiągnąć jest również poprawa ustawienia łokci, by znajdowały się mniej więcej w linii środka i dłonie były ułożone w tej samej płaszczyźnie.

Wróć do artykułu o sesji 10 klikając TUTAJ

Adres gabinetu

ul. Szwedzka 7D
54-401 Wrocław

Motus Fizjoterapia - Fizjoterapeuta Marta Świderska (Drozdowska) Wrocław

Gabinet mieści się we Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna na Muchoborze Małym między osiedlem Nowy Dwór a Muchobór Wielki.