Integracja strukturalna: sesja 9

Sesja dziewiąta jest pierwszą z sesji integrujących ciało w jedną całość. Co to oznacza? Że podczas sesji 9, 10 i  11 fizjoterapeuta będzie pracował nad tym, by wszystkie elementy, które rozluźniał połączyć. Innymi słowy sesje te mają sprawić, by poszczególne elementy zaczęły ze sobą lepiej współpracować. Celem fizjoterapeuty podczas tej sesji będzie integracja dolnej części ciała.

Bodyreading

Fizjoterapeuta jeszcze raz spojrzy na wygląd i pracę kończyn dolnych i miednicy. Będzie obserwował jak zachowuje się stopa podczas chodu. Czy jest przetaczana przez piętę, czy staw skokowy pracuje w prawidłowym rytmie, czy kolano zostaje w pełni wyprostowane, jak zostaje przeniesiony ciężar ciała z kończyny na kończynę. Zwróci uwagę na pracę miednicy- jak przechyla się na każdą ze stron, czy porusza się w przód i w tył, czy pojawiają się rotacje, a także jak pracuje kość krzyżowa.

Terapia

Podczas terapii na sesji dziewiątej fizjoterapeuta będzie jeszcze bardziej angażował pacjenta w swoją pracę. Poprzez manualne interwencje będzie pracował jeszcze głębiej niż dotychczas, starając się jeszcze lepiej zintegrować ciało. Podkreślenie zmian, które już zaszły w ciele za pomocą współpracy na linii fizjoterapeuta- pacjent spowoduje jeszcze lepsze zrozumienie własnego ciała i doświadczyć go we właściwy sposób. Podczas tej sesji zarówno pacjent jak i fizjoterapeuta mają dużo więcej wiedzy na temat ciała pacjenta niż na początku procesu. Tkanki w ciele są odpowiednio rozluźnione i pozwalają pacjentowi na więcej swobody, i zaangażowania w ruch.

Sesja dziewiąta to także doskonały czas na powrót do tych elementów terapii, pracy z którymi pacjent miał największy problem. Może są jakieś pytania? Jest czas na podsumowanie tego, co zostało już osiągnięte przez pacjenta, co zrozumiał i poczuł w ciele.

Wróć do artykułu o sesji 8 integracji strukturalnej 

Adres gabinetu

ul. Szwedzka 7D
54-401 Wrocław

Motus Fizjoterapia - Fizjoterapeuta Marta Świderska (Drozdowska) Wrocław

Gabinet mieści się we Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna na Muchoborze Małym między osiedlem Nowy Dwór a Muchobór Wielki.