Integracja strukturalna: sesja 2

Na pierwszej sesji fizjoterapeuta opracował tak zwaną taśmę powierzchowną przednią. Na kolejne sesji zajmie się tym, co z nią ściśle współgra, czyli taśmą powierzchowną tylną. Jest to obszar tylnej części ciała, bardzo często spięty i trudny do samodzielnego rozciągania. Już z daleka da się zaobserwować osoby z mocno napiętą taśmą powierzchowną tylną- są to osoby ze  zbyt mocno wyprostowaną postawą.

Wywiad i bodyreading

Fizjoterapeuta będzie przeprowadzał podobny wywiad do tego, który był na pierwszej wizycie. Różnica będzie jednak polegała na tym, że będzie zbierał informację na temat tego jak się czułeś (-aś) po wizycie, czy byłeś zmęczony, czy pojawiły się zakwasy, zmęczenie. A może wręcz przeciwnie? Rozsadzała Cię energia? Fizjoterapeuta również będzie oglądał Twoje ciało i sprawdzał jak wizualnie się zmieniło. A Ty dostrzegłeś jakieś zmiany w swoim wyglądzie?

Terapia

Druga sesja jest kolejną sesją powierzchowną. Pracując na tylnej części ciała fizjoterapeuta ma na celu zwiększenie poczucia stabilności i zwiększenia równowagi w ciele. Taśma powierzchowna tylna jest taśmą, która odpowiada za tworzenie postawy ciała i ruchu w płaszczyźnie czołowej. Ogranicza zgięcie i pochylenie ciała w przód. Gdy dochodzi do zaburzeń w tej taśmie pacjent stoi w nadmiernym wyproście.

Wzorce sugerujące zaburzenia w obrębie taśmy powierzchownej tylnej:

  • ograniczenie zgięcia grzbietowego stopy,
  • przeprost w kolanach,
  • miednica ustawiona  w tyłopochyleniu,
  • miednica przesunięta w tył,
  • pogłębienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego,
  • klatka piersiowa pochylona w tył,
  • górna część odcinka szyjnego kręgosłupa ustawiona w przeproście,
  • przesunięcie głowy na pierwszym kręgu szyjnym.

Więcej o integracji strukturalnej znajdziesz TUTAJ

Adres gabinetu

ul. Szwedzka 7D
54-401 Wrocław

Motus Fizjoterapia - Fizjoterapeuta Marta Świderska (Drozdowska) Wrocław

Gabinet mieści się we Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna na Muchoborze Małym między osiedlem Nowy Dwór a Muchobór Wielki.