Integracja strukturalna: sesja 3

Po dwóch sesjach integracji strukturalnej fizjoterapeuta przywrócił równowagę przód- tył w Twoim ciele. Na pierwszej sesji „podniósł” wszystkie tkanki do góry po to, by na następnej opuścić kolejne w dół. Miał na celu „uziemić” pacjenta. Kolejna sesja, czyli sesja 3 ma połączyć w całość dwie poprzednie. Sesja 3 to praca na taśmie bocznej, czyli mięśniach położonych w bocznej części tułowia i kończynach dolnych.

Bodyreading

Czytanie ciała po dwóch sesjach zaczyna być ciekawe dla pacjenta. Fizjoterapeuta często przestaje być dla pacjenta „obcy”. Dzięki temu pacjent zaczyna się przy nim czuć na tyle swobodnie, że może się dokładnie skoncentrować na odczuciach płynących ze swojego ciała. Wiele osób na tym etapie stopniowo zaczyna zauważać jak zmienia się jego ciało. Oczywiście każdy jest inny, ma inne poczucie własnego ciała, jego organizacji w przestrzeni, dlatego niektórzy już od pierwszej sesji będą zauważali jakieś zmiany, a niektórzy poczują je jeszcze później.

Terapia

Sesja trzecia jest kolejną z sesji powierzchownych. Pracując na bocznej powierzchni ciała, fizjoterapeuta będzie kontynuował równoważenie systemu stabilizacji w ciele. Taśma boczna jest kluczowa dla podtrzymania równowagi i ruchu w płaszczyźnie czołowej. Przenoszenie ciężaru ciała z boku na bok jest niezbędne w rozpoczynaniu większości ruchów np. chodu, a także jest konieczne w kontynuowaniu ruchu już rozpoczętego.

Wzorce sugerujące zaburzenia w obrębie taśmy bocznej:

  • przechylenie stopy do środka,
  • kolana typu „X”,
  • kolana typu „O”,
  • boczne przechylenie miednicy,
  • przechylenie tułowia,
  • zgięcie boczne odcinka szyjnego kręgosłupa,
  • kompresja w okolicy przejścia piersiowo- lędźwiowego.

TUTAJ możesz przeczytać artykuł o poprzedniej sesji (sesji na taśmie powierzchownej tylnej) jeśli jeszcze nie czytałeś.

Adres gabinetu

ul. Szwedzka 7D
54-401 Wrocław

Motus Fizjoterapia - Fizjoterapeuta Marta Świderska (Drozdowska) Wrocław

Gabinet mieści się we Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna na Muchoborze Małym między osiedlem Nowy Dwór a Muchobór Wielki.